Bez sponzorů to nejde, a tudíž jim nejen tímto děkuji...

Děkuji za přízeň, kterou mi dlouhodobě projevují - mně a nyní i Mirče, se kterou se společně pokusíme vystoupit na vrchol Manáslu.


EXPEDICE Namáslu 2015 (Manáslu 8163 m)


Genarálním partnerem se letos stala firma Pletiva Dobrý a Urbánek


Progress sportswear


  • V roce 2011 jsme začali nově spolupracovat s českým výrobcem nejen hezkého funkčního spodního prádla Progress Sportwear. Dlouhodobá spolupráce pokračuje a do týmu je přibrána i Mirča!
  • Sledujte Progress web - naleznete zde nejen mnoho soutěží spojených nejen s naší expedicí.


Carinthia


  • Jsem vděčný za kvalitní věci. A ty Carinthia má. Dokonce mám na míru, mimo jiné, parádní vrcholovou bundu od jednoho z mých zásadních partnerů  Carinthie - má v sobě poměr peří 95/5. Ten samý lehounký útočný spacák. Bomba a teplíčko.

  


Rock Point


  • Spolupráce s mojí domovskou firmou pokračuje i tento rok. Já i Miri budeme stoupat k vrcholu vybaveni brýlemi JULBO, super hezkým technickým oblečením značky Ternua, používat budeme stany stany Hannah - jednak útočné Charge, jednak větší Expedy. Mým bolavým zádům doufám odlehčí kvalitní batohy Osprey.

            

 

          

 


YATE


 

  • Od letošní expedice jsme začali já i Miri spolupracovat s Yate. Budeme spinkat na jejich karimatkách, ale nejen to. Máme i rukavice, hamaky, nádobí atd. atd. Moc děkujeme.

 


 Lowa, Goal Zero, Plzeňský kraj a Singing Rock


  • S botkama nemusíme experimentovat a vezmeme si s Lowa Expedition 8000. S vyhřívaným topným tělískem v ponožce to bude snad stačit :-) . Jelikož je Miri zmrzlík, tak jsme na letošek přibrali i vyhřívané rukavice od firym 30SEVEN. Ten teplotní zdroj budeme muset dobíjet a k tomu používám skvělé outdoorové soláry od Goal Zero. Samozřejmě, že dobijí bez problémů i notebook, satelitní telefon, foťák apod. Máme s sebou osvědčený 400 a záložná 100.

           


  • I pro letošek mne podporuje a moc si toho vážím  česká lezecká firma  Singing Rock - jakožto můj partner lezeckého vybavení. Od maček, přes sadáky, šrouby až po helmu. Vše mají.
  • Bez vody se člověk nehne a musíte ji rozpustit - na tou jsou ideální vařiče jetboil, které vaří super rychle.

                 


                                                                 


Materiálem, v přípravě či jinak pomáhají:                               


  • Také se musí jíst. A já se snažím jíst zdravě. Ale copak to, hlavně energeticky vyváženě a k tomu mám na radu odborníky - Ivana a Janu Rybaříkovi a Kubu Pawlase (všichni Čistý sport). Používám tedy zdravé výrobky od firmy Countrylife - tato skvělá firma nás pro letošek vybavila větším množstvím potravin, neboť je nás nemasožroutů daleko více než kdykolil před tím. Tedy 2 ks :-)

 

                 

 

  • Bez pojištění bych do hor nejel, takže děkuji  pojištění od Alpenvereinu (alpy.cz) a mnoha dalším, bez nichž bych seděl doma ...                           

               

        

         

                               

                          

 

 

Parneři předchozích expedic: