Expedice namáslu 2015 (Manaslu 8136 m)


 

Dnes již víme, že dlouho připravovaný projekt výstupu na Cho Oyu se v roce 2015 neuskuteční. Čínská vláda se bohužel rozhodla, že se pro letošek nebudou vydávat lezecké permity. Níže představený projekt Expedice Cho Oyu nás tedy čeká v příštím roce 2016. 

Neházíme flintu do žita. Expedici jsme sice nuceni odložit na příští rok, nicméně naše příprava a  hlavně získávání zkušeností ve velehorách pokračuje dál. Letošní podzim bude tudíž spojen s výstupem na nepálské Manáslu – 9. nejvyšší horu světa měřící 8163 m. Asi vás napadá, že už jsem tam byl – dokonce i na vrcholu. :-)  Jenže mně se tam moc líbilo a nejsem žádný sběratel  vrcholů. Hory mám rád a pokud není jiná možnost, vrátím se i na stejné místo.

Navíc, na tomto “výletě” poprvé spojujeme svoje aktivity i ve vysokých  horách s mojí životní přítelkyní Mirkou Jirkovou, jež patří k historicky první skupině, která se v Čechách začala zabývat sportem s dnes stále více rostoucí popularitou - slackline a především highline. Dlouhou dobu se zabývá aspektem výživy při velké tréninkové zátěži na bázi rostlinné stravy. Má velké zkušenosti s lezením a pohybem v horách, ale hlavně dokáže žít se mnou :-). Což jasně dokazuje její obrovskou houževnatost a tak i nemalou šanci podívat se na vrchol. Bylo by pěkné, kdybychom se coby partneři ocitli na vrcholu Manáslu společně.

Číslo satelitního telefonu  + 8821675110488 - pište sms ze serveru Thuraya (bez diakritiky, max 160znaků), volat po předchozí domluvě, každá sms potěší...:)

 

Generálním partnerem se pro letošek stává firma Pletiva Dobrý a Urbánek

Všichni ostatní nás opětovně také podpořili- stabilně pomáhají a nejen oblíkají naši kamarádi z Písku - moc díky Progressákům - do slušivých hadříků oblékli i Miri.

 

Jsem vděčný za kvalitní věci. A ty Carinthia má. Dokonce mám na míru, mimo jiné, parádní vrcholovou bundu od jednoho z mých zásadních partnerů  Carinthie - má v sobě poměr peří 95/5. Ten samý lehounký útočný spacák. Bomba a teplíčko. Také pro nás oba.

  

 

Od letošní expedice jsme začali já i Miri spolupracovat s Yate. Budeme spinkat na jejich karimatkách, ale nejen to. Máme i rukavice, hamaky atd. Moc děkujeme.

Taktéž lezecký a technický materiál v Nepálu bude od stejných značek jako v letech přechozích a to RockPoint a Singing Rock a Lowa.

                                  

 

Zadní strana pohlednice se sponzory.

DíKY. Jejich další seznam a loga zde.

 

Členové Expedice Namáslu:

 • Jan Trávníček, horolezec, vedoucí expedice
 • Mirka Jirková, horolezkyně
 • Pavel Michut, horolezec
 • František Dobrý, horolezec 
 • Moucha, maskot a ochránce výpravy


Průběžné informace o našem výletu se dozvíte v novinkách či na veřejném FB profilu Honza Trava Travnicek

 


 

CHO OYU 8201 m


Jedná se o poněkud netradiční pojetí expedice, jejímž cílem je pokusit se vystoupat na vrchol legendární osmitisícovky Cho Oyu 8201 metrů společně s výborným, ale nevidomým lezcem Honzou Říhou. Jako zkušení horolezci s několika vylezenými osmitisícovými vrcholy jsme připraveni odložit osobní ambice, ukázat, co dokážou lidé jako team a především se pokusit Honzovi pomoci splnit sen. Ne však za cenu sebemenšího risku. Lidé, jako je Honza, mohou ostatní posouvat dál a stát se obrovskou inspirací nejen pro nevidomé. Chceme ukázat, že expedice se mohou dělat i s jinými úmysly, než ke svému jménu prostě přidat zdolaný vrchol. 

Naším cílem je především společná cesta.

Členové expedice Cho Oyu

 • Jan Trávníček, horolezec, vedoucí expedice - honzatrava.cz
 • Honza Říha, nevidomý horolezec - youtube
 • Petr Mašek, horolezec - petrmasek.cz
 • David „Daw“ Knill, horolezec a horský vůdce s certifikací UIAGM
 • Martin Havlena, horolezec
 • Lucie Výborná, reportérka Českého rozhlasu
 • Mirka Jirková, horolezkyně
 • A další kamarádi